nissan figaro

Čo mi to ten googel zase našiel?! Jeseň – znamená spustenie súťaže vo virtuálnom tuningu, skúsim čosi nájsť… niečo netradičné, čo by zase nik nečakal a nech sa odlišuje od predošlých predlôh. Asi po štvrtom posunutí kolieska sa objavilo…

Nissan Figaro. Retroauto, ktoré vzniklo začiatkom 90-tých rokov. Túto oturbenú 1.0-ku by ste kedysi márne hľadali na európskom trhu. Predávalo sa výhradne v Japonsku a vyrobilo sa len 20 000 kusov. Je na čase pozrieť si úpravu, ktorá má určite viac ako len sériových 75 koní.

nissan figaro

Zbytočnosti preč. Zámky, blinkre, lišty… Keďže počítame s vyšším výkonom, potrebujeme spraviť čosi so stabilitou. Zväčšiť sa nedá, musíme ísť do šírky. Auto šlo najprv k zemi. Následne na to pribudli disky, ktoré určili veľkosť blatníkov. Prahy a podnárazník dotvorili celok bodykitu, samozrejme, na štýl „hotrodov“, hladký bez spojov. Neviem prečo, ale tento americký retro štýl si pýtal tmavú fialovú farbu s vysokým leskom. Kvôli zachovaniu firemnej značky strecha dostala trošku viac čiernej ako mala, samozrejme, aj zrkadlá. Chýba už len mriežka na chladič. Zatmavíme svetlá, sklá dostanú fólie, nalepí sa pruh a nahnevaná slivka je na svete.

nissan figaro

Related Posts