subaru legacy

Po „niekoľko-ročnej“ odmlke som sa rozhodol vrátiť na slovenskú virtuálnu scénu. Musím sa priznať, občas mi to aj chýbalo. Môj záväzok znel, aspoň jedno auto za 1 až 2 mesiace. Nuž, uvidíme ako to nakoniec dopadne a či svoj sľub splním.

Ako úvodné auto som si vybral Subaru Legacy štvrtej generácie. Podľa mňa, väčší nenápadný sedanik, ktorý si pýtal trošku dravosti aj keď sa z neho robili aj WRX STI verzie. Aby som zbytočne nezdržiaval, prejdime rovno k úprave.

subaru legacy

V prvom rade, ako to býva u mňa zvykom, boli odstránené všetky nepotrebné záležitosti, ako napríklad typové označenia, zadná kľučka, oterová lišta. Následne sa auto znížilo, veď športovo ladené auta predsa nemôžu „stáť“ vysoko. Po osadení kolies z Nissanu Skyline nasledovalo rozšírenie o pár centimetrov do strany. Auto tým pádom dostalo športovejší vzhľad. Lenže k takejto úprave sa pýta aj dravosť. Dosiahla sa predĺžením pôvodného nárazníka o medzikus. Nešlo o vytvorenie niečoho nového, ale o vylepšenie pôvodného. Zväčšený otvor na nasávanie vzduchu poskytol dostatok priestoru na osadenie chladiča a odstránenie hmlových svetiel zase umožnilo brzdám chytať viac vzduchu potrebného na chladenie. V prednej maske pribudol tahokov a aby sa opticky predlžila kapota, bolo nutné prirobiť plastový diel. Celý predok dotvárajú dymové svetlá s osadenými anjelskými očami. Bočná strana sa opticky predĺžila rovným prahom. Taktiež zadný nárazník bol upravovaný a predlžovaný ako predný. Jeho doplnkom je difúzor a dve veľké rúry. Bohužiaľ, musím to nechať len na vašej predstavivosti, pretože zadný pohľad nieje spravený. Možno sa ho raz dočkáme. Aby som nezabudol uzavrieť to tu, auto dostalo tmavosivé lakovanie a samozrejme, môj „podpis“ čiernu kapotu a strechu aj keď to možno nevidieť.

subaru legacy

Related Posts