toyota sera

Sociálne siete majú čosi do seba. Asi pred mesiacom mi po prihlásení blikali novinky. Kliknutím naň vyskočila otázka, čo je to za auto? Pozeral som na to ako puk, nevedel som odpoveď. Netrvalo dlho a ktosi tam čosi napísal. Skúsim wikipediu, dám hľadať a áno, uhádol to…

V našich končinách asi neznáma Toyota Sera. Malé autíčko, ktoré vyzerá ako pojazdné akvárko, poháňa 1.5 litrový motor s výkonom 110 koní. Lenže, ako tvrdí vyššie uvedený zdroj, existujú aj 200 či dokonca aj 300 koňové šialenstvá. Ja som si vybral úpravu niečo medzi tým.

toyota sera

Klasika. Kompletné odstrojenie od zbytočnosti. Nasledovalo zníženie o pár centimetrov, čo si vyžiadalo nové kolesá. Pri prvom pohľade mi evokovalo plážové autíčko, kde mi chýba len držiak na surf. Chróm veľmi nemusím a musel som ustúpiť aj od tmavých kolies. Takže biele, ale tenké, nech je to elegantné. Zahladením kľučky začala prestavba bočného vzhľadu. Auto sa nafúklo o pár čísel. Následne sa k vypuklým blatníkom prispôsobili plasty. Predĺžením zadného nárazníka a ponechaním veľkého otvoru dostal podvozok na pomoc difúzor. Bočné prahy dotvára čierny výbežok kvôli zachovaniu celistvosti. Predný nárazník sa taktiež predĺžil a dostal otvor na nasávanie v doplnkovej farbe. Samozrejme, aké by to bolo letné plážové vozidlo, keby nemalo poriadnu farbu. Tú som mal už od začiatku v hlave. Nech je to čosi žlto-zlaté pripomínajúc slnko. Na záver zatmavovačky a auto je na svete.

toyota sera

Related Posts